BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı'ndan Basın Bildirisi PDF Yazdır e-Posta

 

BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı'ndan Basın Bildirisi


 

BBP Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatı Ellerinde Türk Bayrakları ile Küçükköy Meydanında Buluştu.


 

İlçe Başkanı Fedai Karakol okuduğu basın bildirisinde şunları söyledi:


 

Sevgili dostlar, Barış Pınarı harekatının 12.günü. Askerlerimizin ordumuzun devletimizin bekası için sınırlarımızı korumak için Suriyenin kuzeyinde operasyon yapıyor.


 

Biz de ordumuzun yanında olduğumzu göstermek için burada toplandık. Dünya da askerinin sayısı kaç olduğu belli olmayan tek ülke bizim ülkemizdir.


 

Gerektiğinde hepimiz askere gitmeye de canı gönülden hazırız.12 gün içinde gördük ki, dost bildiğimiz bir çok ülke dost değilmiş.


 

Arap Birliği toplandı, Somali, Katar ve Libya haricindeki tüm Arap ülkeleri operasyonumuza karşı olduklarını beyan ettiler. Avrupa'yı konuşmuyorum bile onlar zaten hiç bizimle değillerdi. Bizim dediğimiz Kıbrıs dahi operasyona karşı olduğunu söyledi.


 

Macaristan ve Türk i devletlerinin bizi desteklemeleri yüreğimize adeta su serpti. Filistin'in Arap Birliğindeki beyanatı imzaladığı için, tel'in ediyoruz. Filistin bizi yaralamıştır.

 

Amerika dünyanın öbür ucundan gelip bizim sınırımızda terör örgütlerine destek oluyor; operasyonlar yapıyor; bizim içimizdeki hainler dahil kimse sesini çıkartmıyor, sınırımızı korumak için haklı olan operasyonumuza tepki gösteriyorlar.


 

Bir de bu operasyon ile ilgili içerdeki vatan hainlerinin durumu da vahim. Maalesef bu toprağın ekmeğini yiyen, suyunu içen azınlık da olsa bir güruh var ki ordumuzun bu operasyonda başarısız olmasını istiyor.


 

Bu vatan hainlerinin taşıdıkları Türkiye Cumhuriyeti Kimliği ile Mehmetçiğin Türkiye Cumhuriyeti kimliği asla aynı olmamalı. Bunları Türkiye Cumhuriydeti Vatandaşlığından derhal çıkartmalı, hatta sınır dışı etmeliyiz.


 

Bu topraklarda lazı ile, çerkezi ile, Türkü ile, Kürtü ile, Boşnakı ile, ve diğer milletlerle birlikte biz biriz. Bu sınırlar içinde, bu bayrak altında tek bir milletiz. Sevgili dostlar, bu operasyonda Suriye'deki Kürtlere karşı bir operasyon yapılıyor algısı oluşturuluyor.


 

Aslında bunun böyle olmadığını onlar da biliyor ama tüm dertleri Türkiye'nin güçlü olmaması. PKK'nın yıllarca Kürt kardeşlerimizi sömürdüğünü aslında Emperyalizmin uşağı olduğunu, İsrailin teşeronu olduğunu aklı selim kürt kardeşlerimiz zaten biliyor. Operasyondaki ordumuzun içinde şehadeti bekleyen kürt mehmetçikler de var. Dünya bize sırtını dönse de bizi biz yapan değerlerimizden ödün vermeyeceğiz.


 

Yarın hangi milletten olursa olsun yine mazlumun yanında olacağız.Hiç bir karşılık beklemeden .Çünkü peygamberlerin dediği gibi biz ücretimizi allahtan alacağız.


 

Gaziosmanpaşa daki tüm sivil toplum kuruluşları olarak Başta barış Pınar’ı harekatı olmak üzere 15 Temmuz da Çanakkale de Kıbrıs ta ve ülkemizin çeşitli yerlerinde ülkemiz için bayrağımız için ezanımız için şehit düşen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz ve gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.


 

Ordumuza tam destek için hep birlikte selam duruyoruz. Selam ile...


 

BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı

Fedai KARAKOL


 

Haber: Göksel Güven

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com