Tarihi Eminönü Balık Ekmek Turizmi "Tarih Olmasın" PDF Yazdır e-Posta

 

Tarihi Eminönü Balık Ekmek Turizmi "Tarih Olmasın"


 

Eminönü Tarihini Yitirmesin


 

Yerli yabancı milyonlarca insanın günün her saatinde akın ettiği, balık ekmek yediği, bol bol resim çekildiği sadece İstanbul'un değil tüm dünyanın tarihi simgesi olmuş eminönü balık ekmek tekneleri'nin İBB tarafından kaldırılmak istenmesini vatandaşlar istemiyor.


 

İBB Eminönü'nde balık ekmek satan tekne sahiplerine ihtarname gönderdi. Gönderilen yazılarda, satış yapılan yerlerin 1 Kasım itibarıyla boşaltılması talep edildi.


 

İBB'den yapılan açıklamada  boşaltılan yerlerin yerine yeni kiracıların alınmayacağı kaydedildi.


 

İhtarname gönderilen kiracılardan Tarihi Eminönü Balık Ekmek Kooperatifi Başkanı Arif Hikmet İlke, konuya ilişkin, “Hem Türkiye'nin her yerinden gelen vatandaşlarımıza hem de turistlere hizmet üretiyoruz.


 

Balık ekmek, bu bölgedeki kültürün bir parçası durumundadır. Eminönü dendiği zaman akla ilk gelen balık ekmek tekneleridir.


 

Alınacak kararlarda bunun göz önünde bulundurulmasını istiyoruz. Umut ediyoruz ki bu karardan vazgeçilir" ifadelerini kullandı.


 

Haber: Göksel Güven

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com