Şiddet Uygulayan Erkeğe Eğitim PDF Yazdır e-Posta

 

Şiddet Uygulayan Erkeğe Eğitim


 

Gaziosmanpaşa’da kadına şiddet uygulayan erkekler için adli kontrol zorunluluğu kapsamında eğitim programları düzenliyor. Pilot bölge olan Gaziosmanpaşa'da başarılı sonuçlar veren projenin tüm Türkiye’de uygulanması ön görülüyor.


 

Gaziosmanpaşa’da kadına yönelik şiddet uygulayan erkekler için eğitimler gerçekleştiriliyor. Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı ve Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı iş birliğinde gerçekleştirilen projeyle şiddet dolayısıyla hakkında uzaklaştırma kararı verilen erkekler adli kontrol zorunluluğu olarak eğitim programlarına alınıyor. Proje kapsamında erkeklerin yanı sıra şiddete maruz kalan kadınlar da bilgilendirici eğitimlere katılıyor.


 

UZMANLAR ŞİDDETİN KAYNAĞINI TESPİT ETMEYE ÇALIŞIYOR


 

Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda haftanın bir günü anne ve babalara eğitim veriliyor. Müftü, psikolog, sosyolog ve hukukçu gibi uzmanların katıldığı eğitimlerde sorunun kaynağı tespit edilmeye çalışılıyor. Şiddetin sebebinin tespit edilmesiyle çözüm odaklı çalışma ve rehabilitasyon süreci başlıyor. Program kapsamında kadına yönelik şiddetin yanı sıra çocukla iletişim, genel iletişim becerileri ve cinsel istismar gibi konularda da eğitim veriliyor. 1 yıl boyunca sürecek projenin tüm Türkiye’de uygulanması ön görülüyor.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com